WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE NYSA

25 listopada 2022

Zakończenie sezonu 2022. 

Nowy Zarząd - Nowe Wyzwania. 

 
Dziękujemy Wam miłośnicy i członkowie WOPR - Nysa za wspaniały rok, który przyniósł naszej stanicy i Organizacji wiele pozytywnych zmian. Dziękujemy, że jesteście z nami, odwiedzacie nas. Dziękujemy za Wasz czas, pracę i poświęcenie, bez którego nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy dzisiaj. Istniejemy wyłącznie dla Was … i dzięki Wam. Życzymy nam wszystkim Członkowie WOPR - Nysa stopy wody pod kilem i świadomości, która nigdy nie może nas opuścić, podczas bezpiecznego przebywania nad wodą.
„by Inni mogli żyć”
 
19 listopada A.D. w drodze wyborów, podczas Walnego Zgromadzenia Członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego Oddział Rejonowy w Nysie, został wybrany nowy Zarząd naszej Organizacji, a także Komisje i Delegaci na Zjazd Wojewódzki. 
 
Zarząd na okres 2022-2027:
- Jarosław Białochławek - Prezes
- Andrzej Szczerbowski - wiceprezes d/s organizacyjnych
- Andrzej Buchert - wiceprezes d/s szkolenia
- Ireneusz Czuluk
- Roman Pałka
- Remigiusz Baron
- Andrzej Grochowiecki
- Jerzy Pietraszko
- Michał Złotowski
 
Komisja Rewizyjna:
- Rafał Jakubowski
- Piotr Furca
- Tomasz Wojdyło
 
Komisja Dyscyplinarna
- Mariusz Mazurkiewicz
- Marcin Szczerski
- Dominik Rossa
 
Delegacja na Zjazd WOPR Województwa Opolskiego
- Jarosław Białochławek
- Andrzej Szczerbowski
- Roman Pałka
- Remigiusz Baron
- Andrzej Grochowiecki
- Piotr Furca
- Mariusz Mazurkiewicz
- Jolanta Szczerbowska
- Dawid Białochławek
- Rafał Jakubowski
- Andrzej Buchert
- Jerzy Pietraszko
- Dominik Rossa
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy. 
Zarząd Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego - Oddział Rejonowy w Nysie.
 
A poniżej znajduje się kilka słów od Prezesa:
 
WOPR NYSA po wyborach.
Serdecznie dziękuję w imieniu zarządu, wszystkim naszym Ratownikom i Członkom za udział w wyborach, które odbyły się na ,,Błękitnej Zatoce”, nad naszym jeziorem, u naszego przyjaciela Zdzisia Tajdusia. Bardzo dziękuję z zaufanie i ponowny wybór na Prezesa naszego Oddziału. Dziękuje Członkom Zarządu, Komisji Rewizyjnej i dyscyplinarnej za ogrom prac w poprzedniej kadencji. Nasze założenia zostały zrealizowane z wysoką nadwyżką.
 
Podsumowanie działań:
Zakończenie remontu naszej stanicy, która od 2020 roku jest w pełni sprawną bazą ratowników.
Największa inwestycja prowadzona pod nadzorem Andrzeja i Irka, czyli budowa kanalizacji.
Ogromna pomoc Starosty Powiatu Nyskiego i Burmistrza Nysy w dofinansowaniu zakupu fotowoltaiki na naszej bazie, która została wykonana przez naszego członka Michała Kolarza.
Zakup sprzętu w postaci przyczepy towarowej, przyczepy pod skutery wodne, sprężarki do ładowania butli nurkowych ,monitoringu jeziora oraz bazy, sprzętu komputerowego, łączności, drona obserwacyjnego wraz z programem poszukiwawczym SARUAV i wielu innych niezbędnych sprzętów, który służy ratowaniu ludzi.
Dzięki działaniu członka zarządu Romana ,,Polaris Polska’’ przekazał nam w użytkowanie Quada Sportsmen, który służy już na terenie jeziora i pomaga nam w akcjach ratowniczych.
Podziękowania nalezą się też Jerzemu, który doprowadził do jubileuszowego ,,X Weekendu Satyryków nad jeziorem nyskim’’ Naszym instruktorom którzy przez cała kadencję zajmowali się szkoleniami ratowników i sterników motorowodnych.
Sędziom Ratownikom grupy Rescue Team Nysa za promocję ratownictwa i sportów motorowodnych, podczas wielkich imprez rangi światowej.
Współpracą z klubem Jetski Nysa przy współorganizacji Grand Prix Polski Skuterów wodnych i wyścigów o Złotą Śrubę Jeziora Nyskiego im. Bogdana Sadowskiego .
Współpraca z Wodami Polskimi i Policją w ramach działań prewencyjnych ,,Bezpieczne wakacje z WOPR Nysa i Wodami Polskimi’’, w wyniku których nasza bazę odwiedziło ogrom dzieciaków nie tylko z Polski ale i z Ukrainy i Czech.
Fantastyczna współpraca z Stowarzyszeniem ,,POZYTYWNI’’ dzięki której szkolimy ratowników KPP i sterników motorowodnych w ramach projektów europejskich.
Zakupiliśmy nowoczesną lódź motorową i skuter wodny zwiększając poziom bezpieczeństwa obszaru wodnego jeziora nyskiego.
Można by jeszcze wiele pisać o naszych osiągnięciach, ale nie było by to możliwe dzięki wielu ludziom dobrego serca, którzy nas wspierają od lat m.in. ,,ERIGO NYSA’’, EKOM Nysa, ,,Ustronianka’’ Polaris Polska, Wody Polskie, Starostwo Powiatowe w Nysie, Urząd Miasta Nysa, Powiatowy Urząd Pracy w Nysie, Urząd Marszałkowski, WOPR Województwa Opolskiego, PZW Okręg Opole.
Równocześnie serdeczne podziękowania dla naszych członków i ratowników, bez takich ludzi wolontariuszy, pasjonatów nie byłoby możliwości stworzenia tak prężnie działającej jednostki. Ogrom prac jaki wykonali i wykonują może stanowić tylko wzór do naśladowania dla innych. Najlepiej pokazuje to nasze hasło które jest umieszczone na stanicy ,,By inni mogli żyć”
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc w działalność w imieniu zarządu oddziału gratuluję odznaczonym ratownikom i członkom WOPR Nysa. Gratulujemy odznaczeń i wyróżnień dla naszych przyjaciół i instytucji wspierających.
Teraz mamy nowe wyzwania i projekty, a wszystkie zmierzają do jednego celu: żeby na naszych wodach było nadal tak bezpiecznie jak dotychczas.
 
Z wodniackimi pozdrowieniami Prezes WOPR Nysa Jarosław Białochławek

 

 

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nysie

ul. Orzechowa 1, Skorochów

48-300 Nysa

(48) 508 438 230

biuro@wopr-nysa.pl

Nr konta WOPR Nysa

mBank:
76 1140 2004 0000 3902 7904 6699


Obserwuj nas

Godziny otwarcia biura:

W każdy piątek od 10.00 do 12.00